fbpx
Connect with us

Zvicra E Heq Kosovën Nga Lista E Karantinës

Sport

Zvicra E Heq Kosovën Nga Lista E Karantinës

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Zvicra E Heq Kosovën Nga Lista E Karantinës.Nga 28 shtatori, Kosova është larguar nga lista e karantinës në Zvicër. Kujtojmë faktin se kanë kaluar më shumë se dy muaj që kur Zvicra, në kuadër të masave kundër përhapjes së koronavirusit e pati vendosur në listën e vendeve të rrezikut, të njohur si lista e “karantinës”.

Në këtë listë zënë vend shtetet ose regjionet e shteteve të caktuara, në të cilat shkalla e infeksionit gjatë dy javëve të fundit kalon mbi 60 raste në 100 mijë banorë. Zyra Federale e Shëndetit publik (BAG) bën riaktualizimin ose përditësimin e listës. Dhe, në varësi nga këto zhvillime, ajo ka hequr ose ka vendosur shtetet përkatëse në listën e karantinës

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top