fbpx
Connect with us

Zidane ka gjetur pasuesin e Benzemas, Reali transferon super sulmuesin për 40 milionë euro

Sport

Zidane ka gjetur pasuesin e Benzemas, Reali transferon super sulmuesin për 40 milionë euro

Benzema mund të largohet nga Reali në fund të këtij sezoni, por edhe nëse vendos të qëndrojë nuk do të jetë më titullarë sezonin e ardhshëm.

Karim Benzema është njëri nga lojtarët kyç te Reali në dhjetë vitet e fundit. Francezi ka arritur të fitojë gjithçka në Santiago Bernabeu, mirëpo aventurës së tij në Bernabeu po i vjen fundi.

Benzema mund të largohet nga Reali në fund të këtij sezoni, por edhe nëse vendos të qëndrojë nuk do të jetë më titullarë sezonin e ardhshëm.

Zidane dhe Perez kanë gjetur pasuesin e francezit dhe bëhet fjalë për Dominic Calvert-Lewin.

Lewin po shkëlqen te Evertoni këtë sezon nën drejtimin e Ancelottit duke shënuar 9 gola në gjashtë ndeshje të luajtura.

23-vjeçari është 1,87m i gjatë dhe ka tipare tipike të një qendërsulmuesi. Vlera e tij në treg është 40 milionë euro dhe Perez është i gatshëm ta paguaj.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top