fbpx
Connect with us

Zbulohet marrëveshja e Milanit për Thauvin

Sport

Zbulohet marrëveshja e Milanit për Thauvin

Zbulohet marrëveshja e Milanit për Thauvin

Kjo është marrëveshja e Milan për Thauvin.Raportet në Spanjë dhe në Francë kanë raportuar sot për një marrëveshje të mundshme verbale në mes të Milan dhe Florian Thauvin, si lojtar i lirë sezonin e ardhshëmSipas todofichajes dhe Footmercato.net, marrëveshja në parim në mes të klubit të ri dhe lojtarit është arritur.
Kontrata e Thauvin me Olympique Marseille skadon në qershorin e 2021 dhe ai duket se nuk dëshiron që ta zgjat atë më me ekipin francez.

Do të jetë një kontratë tepër e mirë për kuqezinjtë, pasi që Thauvin është vetëm 27 vjeçar dhe ka 10 paraqitje për Francën, në njërën prej të cilave ka shënuar edhe një gol.Shumicën e karrierës së tij ai e ka kaluar në mes të Marseille dhe Newcastle United.Më parë, Thauvin është lidhur me një kalim si transfer i lirë edhe të Roma, madje edhe këtë verë.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top