fbpx
Connect with us

Zbërthehet Zidane; po me Haaland dhe Mbappe ç’pati?!

Sport

Zbërthehet Zidane; po me Haaland dhe Mbappe ç’pati?!

Zbërthehet Zidane; po me Haaland dhe Mbappe ç’pati?!

Real Madridi do të përballet me ndeshjen e radhës në kampionat, kundër Cádiz. Kamjaft dyshime në fakt, pas kthimit të shumicës së lojtarëve nga kombëtaret e tyre
sot. Zidane ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka bërë të qartë se e ka nëplane Jovic, ndërsa ka pranuar se i pëlqen Haaland.Ndeshja kundër Cádiz – “Ne kemi zhvilluar seanca stërvitore pa 12 ose 14 lojtarë, portë gjithë janë kthyer mire nga kombëtaret. Nesër kemi një ndeshje të rëndësishme.

Në fakt, tani na pret bllok prej shtatë ndeshjesh delikate”.Deklaratat e Mayoral, nëse e kanë shqetësuar atë – “Jo, unë as me të gjithëlojtarët e mi. Se çfarë as, janë gjëra private. Nuk do të them atë që as me lojtarëte mi, por përpiqem të jem i sinqertë me ta. Kjo është e gjitha. Të gjithë mund tëjapin mendimin e tyre. Ne jemi ata që jemi, ky është grupi”.Mundësia e vitit 2013 për të nënshkruar me Messin, nëse di diçka – “Unë nuk diasgjë, së pari, dhe nuk do të aspër një lojtar, që nuk është i yni. Ne e njohim ciliështë Messi, por nuk është lojtari im dhe nuk di asgjë nga kjo histori”

Provimi ditor për të si trajner – “Këtu jemi duke folur për Real Madridin. Unë e disituatën dhe çfarë do të thotë të jesh trajner i këtij ekipi. E di se ku jam, kam qenë
këtu për gati 20 vite. Në çdo ndeshje do të gjykohem, e di”.Evolucioni i Rodrygo – “Kësi lojtarësh mund të luajnë në shumë pozicione. Ai ështënjë lojtar shumë i mirë, për të tashmen dhe për të ardhmen. Pozicioni i tij ipreferuar është të luajë në të djathtë, por mund të bëjë edhe mesfushorin eqendrës, ose në të majtë. Ai e di që është një lojtar i rëndësishëm në skuadër”.Si të motivohet Jovic, kur trajneri i tij nuk e dëshiron –

“Nuk është kështu. Jovicështë një lojtar i Real Madridit. Unë e kam pyetur atë, pastaj të gjithë mund të kenënjë mendim të tyrin. Nuk është kështu si e mendoni ju, asgjë e tillë nuk ndodh”.Ndeshjet e Odegaard dhe Haaland me Norvegjinë – “Martin luajti pak më ndryshe,në një linjë prej katër. Haaland nuk është lojtari im, por është i mirë, çfarë të tëthem”.Rotacionet për të tuar – “Për këtë kemi folur shumë herë. Në një sezon shumë tëgjatë, rotacionet na duhen. Ne kemi lojtarë shumë të mirë për të ndryshuarformacionin, por lojtarët nuk pushojnë kurrë, ata nuk ndalen. Është e nevojshme t’ikesh të gjithë në dispozicion. Ky është realiteti, lojtarët nuk ndalen. 14 ose 15 lojtarëttanë nuk ndalen kurrë dhe kjo është e vazhdueshme”.

Rotacionet në portë – “Unë kam tre portierë dhe do të shohim se si do t’ialternojmë. Ata duhet të jenë të përgatitur dhe të performojnë, asgjë më shumë”.
Çmenduria rreth Mbappé, a ndikon në dhomën e tij të zhveshjes – “Jo, kjo kandodhur gjithmonë. Ka gjithmonë shumë thashetheme dhe nuk as vetëm përMbappé. Kjo nuk do të ndikojë në grupin tonë, por siç e dini tashmë ka mbaruar,sepse është mbyllur merkatoja. Ne kemi këtë grup për të luftuar deri në fund”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top