fbpx
Connect with us

Zaev, Vuçiq dhe Gjukanoviq vizitojnë zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Maqedoni

Zaev, Vuçiq dhe Gjukanoviq vizitojnë zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me presidentin serb, Aleksander Vuçiq, kryeministri maqedonas Zoran Zaev dhe presidenti malazez Milo Gjukanoviq ndodhen në Durrës për të parë nga afër dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Vuçiq, Zaev dhe Gjukanoviq po qëndrojnë në Tiranë në kuadër të takimeve për minishengenin ballkanik, për të cilin kanë thënë se kanë arritur shumë marrëveshje të rëndësishme. Ata dje janë pritur me protesta nga dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm?????Durrës – Vizitë në zonat e prekura nga termeti.Takimi i 3-të Rajonal për Ballkanin PerëndimorTiranë, 20-21 Dhjetor 2019

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 20 décembre 2019

Loading…

More in Maqedoni

Te fundit

Facebook

Populare

To Top