fbpx
Connect with us

Ylli Real Madridit rrezikon 6 muaj burg per mosrespektimin e rregullave te karantines

tjera

Ylli Real Madridit rrezikon 6 muaj burg per mosrespektimin e rregullave te karantines

Sulmuesi i Real Madrid Luka Jovic thuhet se ka thyer rregullat e koronavirusit’ në fillim të pandemisë.22-vjeçari udhëtoi nga Madridi në kryeqytetin serb të Beogradit për të parë të dashurën e tij shtatzënë në mars dhe fotografitë e çiftit u postuan në rrjetet sociale. El Partidazo de Cope raporton se zyrtarët serbë duan që Jovic të burgoset për gjashtë muaj për ‘mosrespektim të protokolleve shëndetësore pas kthimit të tij nga Spanja’.

Babai i Jovic, Milan pranoi që djali i tij u kthye në Serbi, por theksoi se fotografitë në mediat sociale ishin nga koha e tij në Spanjë.Ai shpjegoi për Marca: “Luka bëri dy teste [koronavirus] dhe ai doli negativ në të dy.”Kjo është arsyeja pse ai mendoi se mund të vinte në Serbi.”Tani duket sikur ai është një kriminel i madh. Nëse i duhet të shkojë në burg, atëherë ai shkon.

“Unë jam plotësisht në marrëveshje me presidentin [serb] dhe kryeministrin [për kërcënimin e akuzave penale], por vetëm nëse ai është fajtor.”Unë do ta mbështesja atë vendim nëse ai do të kishte bërë diçka të gabuar, por ai arriti në Beograd dhe qëndroi në shtëpi.”[E dashura e tij] Sofia është shtatzënë dhe ajo nuk mund të dilte [për të festuar ditëlindjen e saj].

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top