fbpx
Connect with us

Ylli i Arsenalit në ecurinë më të dobët në gjashtë vitet e fundit

Sport

Ylli i Arsenalit në ecurinë më të dobët në gjashtë vitet e fundit

Ylli i Arsenalit është në ecurinë më të dobët në gjashtë vitet e fundit.

Pierre Emerick Aubameyang po kalon në një seri të tmerrshme.

Ylli i Arsenal është futur në ecurinë më të dobët në gjashtë vitet e fundit, nëse shohim golat e tij.

Ai ka shkuar në pesë ndeshje të Premierligës pa gol, për herë të parë që nga viti 2014.

Kjo gjë i ndodhi edhe në ndeshjen kundër Leicester City, ku skuadra e Arsenal u mposht me rezultatin 0:1.

Arsenal tashmë numëron vetëm tetë gola në gjashtë ndeshje të luajtura në Premierligë, shifër kjo që del të jetë e dyta më e dobëta në 20 sezonet e fundit (pesë gola në sezonin 2015/16).

Pierre Emerick Aubameyang synon të kthehet sa më parë te goli dhe këtë mund ta bëjë qysh në mesjavë.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top