fbpx
Connect with us

VIDEO/ Super Brazili, fiton me ‘manita’ ndaj Bolivisë

Sport

VIDEO/ Super Brazili, fiton me ‘manita’ ndaj Bolivisë

VIDEO/ Super Brazili, fiton me ‘manita’ ndaj Bolivisë

Në stadiumin “Pernambuco”, u luajt ndeshja midis Brazilit dhe Bolivisë, e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës 2022.Kombëtarja braziliane ia doli të fitonte me rezultatin e thellë 5-0 ndaj bolivianëve. Rezultati u zhbllokua në minutën e 16-të, ku Marquinho shënoi me kokë pas një krosimi të Danilos nga e djathta (1-0).Goli i dytë erdhi 14 minuta më vonë, ku Firmino shënoi pas një asisti të Neymar (2-0). Ishte sërish Firmino ai i cili shënoi për Brazilin në minutën e 49-të (3-0). Autogoli i Carrascos në minutën e 66-të dukej se mbylli sfidën. Mirëpo Coutinho realizoi për Brazilin në minutën e 73-të, duke i çuar shifrat në 5-0.

Fitore arriti edhe Kolumbia që mposhti Venezuelën me rezultatin 3-0.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top