fbpx
Connect with us

VIDEO/ Skuadra e Abazajt dhe Rrocës barazon në mënyrë të çmendur, ish-sulmuesi i Kukësit drithëron portën kundërshtare

Sport

VIDEO/ Skuadra e Abazajt dhe Rrocës barazon në mënyrë të çmendur, ish-sulmuesi i Kukësit drithëron portën kundërshtare

VIDEO/ Skuadra e Abazajt dhe Rrocës barazon në mënyrë të çmendur, ish-sulmuesi i Kukësit drithëron portën kundërshtare

 

Istanbulspor i Eduart Rrocës dhe Kristal Abazaj mori një barazim të çmendur në fushën e tij kundër Akhisarsporit 2-2.

Teksa miqtë udhëhoqën për minuta të tëra 0-2, Istanbulspori barazoi sfidën në 6 minuta (90’ dhe 90’+6).

Dy ish-futbollistët e Kukësit ishin titullarë në këtë takim (Rroca luajti 90 minuta të plota, Abazaj 86’). Abazaj ishte shumë pranë shënimit të golit të parë të Istanbulsporit në minutën e 64-rt kur depërton dhe godet bukur drejt portës së Akhisarsporit, por topi fluturon ngjitur me shtyllën e dytë.

 

Të dy lojtarët po fitojnë peshë në ekipin turk.

 

 

 

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top