fbpx
Connect with us

VIDEO/ Everton bën më të vështirën, shihni rastin e humbur nga futbollisti i Brazilit

Sport

VIDEO/ Everton bën më të vështirën, shihni rastin e humbur nga futbollisti i Brazilit

VIDEO/ Everton bën më të vështirën, shihni rastin e humbur nga futbollisti i Brazilit

U luajt mëngjesin e sotëm sfida mes Brazilit dhe Bolivisë, e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës 2022.Kombëtarja braziliane triumfoi me rezultatin 5-0 ndaj bolivianëve. duke e nisur në mënyrën më të mirë këto kualifikuese.Dopieta e Firminjos, golat e Markinjos e Kutinjos dhe autogoli i Karrasko, i dhanë fitoren Brazilit. Megjithatë një episod i veçantë u regjistrua në minutat e para të ndeshjes, kur sulmuesi Everton shpërdoron një rast ideal.
Sulmuesi përfiton nga një top që u kthye nga traversa dhe me portën e boshatisur nuk arrin ta dërgojë topin në rrjetë. Megjithatë kjo nuk kishte shumë ndikim në lojë, pasi rezultati e tregon fare qartë këtë.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top