fbpx
Connect with us

VIDEO/ Bentacur turpëroi Vidalin, ia kaloi topin mes këmbëve

Sport

VIDEO/ Bentacur turpëroi Vidalin, ia kaloi topin mes këmbëve

VIDEO/ Bentacur turpëroi Vidalin, ia kaloi topin mes këmbëve

Uruguai fitoi me rezultatin e ngushtë 2-1 ndaj Kilit në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës.Ndeshja ishte mjaftë e dyluftuar nga skuadrat, por në fund uruguaianët ia dolën të triumfonin. Mirëpo, përveç duelit midis dy kombëtareve, në fushë u pa edhe dueli midis lojtarit të Juventus, Rodrigo Bentacur dhe futbollistit të Interit, Arturo Vidal.Dyshja patën shumë rivalitet midis tyre, mirëpo në një moment kur Vidal po përpiqej për t’ia fituar topin, u turpërua nga Bentacur, i cili ia futi topin mes këmbëve.

Mirëpo si gjithmonë për Vidalin vlen shprehja “Ose topin ose këmbët” dhe mesfushori kilen ndërhyri keqani ndaj futbollistit uruguaian, duke e përplasur në tokë.

VIDEO

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top