fbpx
Connect with us

Unitedi kontakton Pochettinon – Solskjaer i ka ditët e numëruar

Sport

Unitedi kontakton Pochettinon – Solskjaer i ka ditët e numëruar

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Unitedi kontakton Pochettinon – Solskjaer i ka ditët e numëruar.Manchester United po kërkon ndryshime thelbësore në lojën e tyre dhe kjo nuk është diçka e re.Djajtë e Kuq pësuan humbje 6-1 kundër Tottenhamit në fundjavën që shkoi, derisa Ole Gunnar Solskjaer ka postin e rrezikuar.Sipas asaj që raporton Daily Star, Manchester Unitedi ka filluar kontaktet me Mauricio Pochettinon që aktualisht është i pa punë.

Trajneri argjentinas u shkarkua në nëntorin e vitit të kaluar nga Spurs, me këta të fundit që e zëvendësuan me Jose Mourinhon.Pochettinon njihet si një strateg që bën lojë të bukur, mirëpo sukseset e Tottenhami i munguan shkaku i transferimeve të mangëta për stadiumin që ndërtohej në atë kohë.Por, kjo nuk e ka ndaluar Unitedin që të fillojë bisedimet me të për të zëvendësuar Solskjaerin që nuk po tregon sukses

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top