fbpx
Connect with us

UFC-254/ Khabib zhvishet nu do për të kapur peshën zyrtare (video)

Sport

UFC-254/ Khabib zhvishet nu do për të kapur peshën zyrtare (video)

UFC-254/ Khabib zhvishet nu do për të kapur peshën zyrtare (video)

Mëngjesin e sotëm, në Abu Dhabi janë kryer peshimet zyrtare të sportistëve në pragtë eventit UFC-254, që do të zhvillohet mëngjesin e së dielës në “ght island”.
Natyrisht që vëmendja është përqendruar te sda mes kampionit të botës nëpeshën e lehtë, rusit Khabib Nurmagomedov dhe sdantit amerikan Justin Gaethje(mban titullin e përkohshëm të këtij Divizioni).

Asnjë problem për Gaethje, që është ngjitur pas tij në peshore.Gjithsesi, të dy sportistët kanë kapur peshën limit të lejuar (70kg) dhe tashmë janëgati për këtë duel të rëndësishëm në artet marciale mikse.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top