fbpx
Connect with us

Turqit zbulojnë “fantazmën” greke në Egje: Nuk ishte fare e vështirë

Lajme

Turqit zbulojnë “fantazmën” greke në Egje: Nuk ishte fare e vështirë

Forcat ushtarake turke kanë publikuar pamje të nëndetëses greke në Egje, e cila konsiderohet si e pakapshme nga radarët.Ushtria turke publikoi fotot e kapura nga forcat e tyre duke theksuar se në fakt, ndryshe nga sa ishte publikuar në mediat greke, nuk ka asgjë të “padukshme” tek nëndetëset “Type-214”.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do lajmin eplot.

Më herët, në mediat greke, të cilat i referoheshin burimeve ushtarake, ishin publikuar lajme se një numër nëndetëses helene gjendeshin në Egje dhe po ndiqnin zhvillimet në fshehtësi duke mos u diktuar nga turqit.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

To Top