fbpx
Connect with us

Tronditet derbi i Milanos: 8 futbollistë deri tani me Covid-19! Shtohet edhe një kuqezi

Sport

Tronditet derbi i Milanos: 8 futbollistë deri tani me Covid-19! Shtohet edhe një kuqezi

Tronditet derbi i Milanos: 8 futbollistë deri tani me Covid-19! Shtohet edhe një kuqezi

Koronavirusi pushton ekipet italiane dhe sidomos Milan e Inter. Pasi Ibrahimovic dheDuarte ndodhen të infektuar tashmë prej 15 ditësh, te Interi këto ditë janë infektuarBastoni, Skriniar, Gagliardini, Nainggolan dhe sot portieri Radu.Përmes faqes zyrtare të internetit, FIGC ka njoftuar se ka edhe tre pozitive të tjeranë kombëtaren U-21, aktualisht të angazhuar në ndeshjen jashtë fushe në Reykjavik,Islandë. Tri rastet pozitive të reja u shtohen atyre të Bastoni dhe Carnesecchi, të cilëtnuk janë larguar as për ndeshjen jashtë fushe

Më poshtë është deklarata e federatës: “Dy lojtarë dhe një anëtar i stat tëKombëtares U-21, aktualisht në Reykjavik në funksion të kualikimi për KampionatinEvropian të kategorisë së planikuar për sot me Islandën, u testuan pozitiv meCovid-19 pas tamponit të kryer dje pas mbërritjes në aeroport dhe rezultatet e sëcilës u njoftuan dje në mbrëmje vonë. Rasti simptomatik po monitorohetvazhdimisht nga sta mjekësor i ekipit kombëtar.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top