fbpx
Connect with us

Transferimi në Barcelonë, Aubameyang zbulon gjithçka

Sport

Transferimi në Barcelonë, Aubameyang zbulon gjithçka

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Transferimi në Barcelonë, Aubameyang zbulon gjithçka.Aubameyangu, zbulon se pse e refuzoi Barcelonën.Pierre Emerick Aubameyangu ishte një nga emrat që përmendej më shumë për të përforcuar sulmin e Barçës.Sulmuesi nga Gaboni ishte shumë afër largimit nga Arsenali për Camp Nou , megjithëse më në funAubameyangu dha një intervistë për Canalin +, në Francë, në të cilën ai shpjegon se si ai ndryshoi nga bindja për të lënë Arsenalin në një nga futbollistët më të rëndësishëm në projektin e Mikel Arteta, duke konfirmuar që Barça e kërkoi atë.

“Kishte disa oferta, veçanërisht nga Barcelona, por edhe nga klube të tjera. Prioritet imi ishte të qëndroja për dy arsye: e para, Arteta, sepse ne flasim shumë gjatë izolimit. Ndërsa ishim në shtëpi, folëm disa herë dhe ai më bindi me projektin e tij. E dyta është dashuria për tifozët dhe mbështetja e klubit. Meqenëse kam qenë këtu, ndihem si një nga tuajat. Ishte kaq e thjeshtë”, tha sulmuesi francez.

Sulmuesi dha detaje se si Arteta arriti ta bindte atë.“Ai tha:” Mirë. Ju mund të shkoni. Unë nuk e di se çfarë po mendon, por mund të shkosh dhe të fitosh në një klub tjetër ose mund të qëndrosh këtu dhe të lëshë një trashëgimi”, tha Aubameyang .Bindja e Artetës nuk erdhi vetëm me fjalë, por edhe me ofertën e së cilës Arsenali i cili i propozoi atij

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top