fbpx
Connect with us

Trajneri i Roma-s sfidon Milanin: Nuk jemi inferiorë, jemi të motivuar! Ibra profesionist i madh, por kam Dzeko

Sport

Trajneri i Roma-s sfidon Milanin: Nuk jemi inferiorë, jemi të motivuar! Ibra profesionist i madh, por kam Dzeko

Trajneri i Roma-s sfidon Milanin: Nuk jemi inferiorë, jemi të motivuar! Ibra profesionist i madh, por kam Dzeko

Paulo Fonseca foli sot në konferencë për shtyp përpara ndeshjes Milan-Roma.Skuadra verdhekuqe vjen nga një moment i mirë forme.Milan-Roma është gjithashtu sda mes dy sulmuesve të shkëlqyeshëm. Cila ështëcilësia që Dzeko ka më shumë se Ibra dhe anasjelltas?Ata janë dy lojtarë shumë të rëndësishëm, por unë nuk dua të bëj krahasime dukemos punuar me Ibrahimovic çdo ditë. Mund të them se sa i rëndësishëm ështëDzeko për ne.

Për Milanin është një provim “titulli”: a është skuadra e Romës inferiore?“Milani është në gjendje të mirë, trajneri po bën një punë të shkëlqyer, por edhe ne
jemi mirë, jemi të motivuar, ekipi është i sigurt. Do të jetë një ndeshje teknikishtinteresante, të dy ekipet do të dëshirojnë të tojnë. Roma dëshiron të tregojë se
është një ekip i madh dhe dëshiron të tojë”.Çfarë e bën Ibrahimovic ndryshe nga kampionët e tjerë në moshën 39 vjeç? Sindalet?

“Ai është padyshim një profesionist i shkëlqyer, përndryshe nuk mund të luanteashtu në moshën 39 vjeç. Kjo nuk është një lojë kundër Ibrahimovic, është kundër
Milanit. Unë nuk e përgatis ndeshjen duke menduar vetëm për një lojtar. Ne kemipunuar me të gjithë ekipin në mendje”Milani është në një moment fantastik, Pioli thotë se ka harmoni. A ka harmoni nëRomë?

“Ne kemi krijuar një identitet të fortë, rezultatet e fundit kanë qenë pozitive dhejanë një dëshmi se të gjithë jemi në harmoni, të motivuar dhe me vetëbesim. Për
mua Juventusi dhe Interi janë favoritët, kurse skuadrat e tjera mund të kenë njëkampionat të mirë. Ajo që ka ndodhur në këto ditë është një demonstrim i ekuilibrittë këtij kampionati. Ne mund të luajmë me të parin ose kundër të fundit nërenditje, por është gjithmonë e vështirë.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top