fbpx
Connect with us

Trajneri 45 vjeçar ftohet te Ukraina pasi tre portierët dolën pozitivë në COVID-19

Sport

Trajneri 45 vjeçar ftohet te Ukraina pasi tre portierët dolën pozitivë në COVID-19

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Trajneri 45 vjeçar ftohet te Ukraina pasi tre portierët dolën pozitivë në COVID-19.Ukraina ka përfshirë në kombëtare ndihmës trajnerin Oleksandr Shovkovskiy, 45 vjeçar, për miqësoren e së mërkurës kundër Francës, pasi të tre portierët kanë dalë pozitivë në COVID-19Andriy Pyatov, Andriy Lunin dhe Yuriy Pankiv dolën pozitiv në COVID-19, duke lënë Georgiy Bushchan si portierin e vetëm në dispozicion te Ukraina.Ish-portieri i Dinamos së Kievit, Shovkovskiy, është pensionuar nga futbolli në vitin 2016.

Ai është pjesë e trajnerëve të Ukrainës te Andriy Shevchenko.Në një deklaratë të Federatës së Futbollit të Ukrainës thuhet: “Oleksandr Shovkovskiy i dha fund karrierës së tij profesionale si lojtar në dhjetor të vitit 2016, por ende e mban veten në gjendje të mirë fizike, duke kryer vazhdimisht stërvitje individuale”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top