fbpx
Connect with us

Tayna sapo e çoí në një tjetër nivel krísjen e marrédhénies me Dafinën

tjera

Tayna sapo e çoí në një tjetër nivel krísjen e marrédhénies me Dafinën

Vijon lùfta e ftohtë mes Taynës dhe Dafinës.

Tashmë janë dy postime në Instastory ato që po bëjnë xhíron e rrjetit dhe po përkthéhen në thùmba për njëra-tjetrën.

Pas zhùrmës së krijuar në media duke u alùduar se díss-i i saj i dedíkohet Dafinës, Tayna ka pòstuar një Instastory, ku thuhet:

“Njerëzit që të kanë bërë kéq do të méndojnë gjithmonë se postímet tuaja janë për ta!”

Rréth një orë më vonë nga ky postim, Dafina duket se është kundérpérgjigjur me një Instastory, ku ka publikuar foton e Stan, pròtagoníst në videoklipin e Eminem.

Në këngë, Stan i shkruan reperit se e ka idhull, por pasi ky i fundit nuk i kthén përgjigje, ai hùmb jetën në aksídent me makinë.

Paràlelízmat janë të qartë, dhe duket se konflíkti i radhës që do na mbajë të gòzhduar sapo ka nisur.

Tayna ishte e ftuar mbrëmjen e të dielës në emisionin e Meriton Mjekiqit “Gjoni Black”, ku siç e do zakoni i këtij emisioni, ka bërë edhe një freestyle.

Dhe të gjithë fansat mendojnë se ai është “diss” për Dafinën dhe kundérpérgjigje ndàj këngës së saj “Zili zili”.

Ndër té tjera, reperja thotë gjatë freestyle:

Po m’vje inati? Jo bre, ty t’vjen inati. Hajde po shtýhum, sy m’sy se dorën ta zgjàti. Ato nuk din me fol shqip wow, le mo me repovat! Dhjetë vjet karrierë për dy vjet i kom bo”

Ndërkohë, Dafina në “Zíli zíli” që është një ‘díss’ i pastër thotë:

“Inàtin mrena n’shpirt e kini. S’mùn dashni me dhòn kur n’zemrën tane ki veq zíli zíli”.

Sikur mos të mjaftonte kjo, vùlën muhabetit i ka vendosur fàkti që ato kanë héqur njëra-tjetrën nga Instagrami.

Dy artistet ishin follow deri mbrëmjen e djeshme. Nuk e dimë se kush e ka héqur e para kë, por tashmë nuk ndíqen më.

Zërat për príshjen e raportit mes tyre nisën që në muajin korrik, pasi u vù re se dy këngëtaret nuk e mbéshtesnin më njëra-tjetrën për projektet e reja.

Ndryshe nga sa kishin bërë më parë, prej kohësh ato qëndronin në héshtje kur bëhej fjalë për suportin ndàj njëra-tjetrës.

Tayna dhe Dafina shfàqën jo pak kimi në bashképunimin e tyre të titulluar “Bye bye” që është edhe bashképunimi mes dy femrave shqiptare me më shumë klikime.

E kur ne prísnim që kjo dyshe e fòrtë të na surprízonte me ndonjë bashképunim tjetër, e kundérta ndodhi.

Nuk i dimë arsyet që çùan në përfùndimin e kësaj marrédhénie, por mbétemi në prítje të ndonjë reàgimi prej tyre.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top