fbpx
Connect with us

Skuadra e Liverpool gjen zëvendësuesin e Virgil van Dijk, ja për kë bëhet fjalë

Sport

Skuadra e Liverpool gjen zëvendësuesin e Virgil van Dijk, ja për kë bëhet fjalë

Skuadra e Liverpool gjen zëvendësuesin e Virgil van Dijk, ja për kë bëhet fjalë

Liverpooli tashmë e ka gjetur zëvendësuesin e Virgil van Dijk.Pas lëndimit të qendërmbrojtësit Virgil van Dijk, Liverpooli duket se e ka gjetur zëvendësuesin e tij.Të kuqtë e kanë gati një listë me alternativa për afatin kalimtar të janarit.Në listën e të pëlqyerve nga të kuqve janë Ben Ëhite dhe Ozan Kabak.
Ben White i Brighton & Hove Albion, sezonin e kaluar ishte në formë huazim te skuadra e Leeds United, por Brighton ka refuzuar ta shesë atë në afatin kalimtar të të verës.Në rast se Liverpool dështon ta transferojë atë, atëherë do të tentojnë për Ozan Kabak e Schalkes 04.

Skuadra e Jurgen Klopp është e interesuar edhe për Dayot Upamecanon e RB Leipzig, por nuk është e gatshme që të bëjnë shpenzime të mëdha për të në janar, pasi çmimi i francezit është 50 milionë euro.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top