fbpx
Connect with us

SKANDALOZE/ Kur futbolli kthehet në “teatër” të shëmtuar, shikoni se çfarë ndodh në Rumani (VIDEO)

Sport

SKANDALOZE/ Kur futbolli kthehet në “teatër” të shëmtuar, shikoni se çfarë ndodh në Rumani (VIDEO)

SKANDALOZE/ Kur futbolli kthehet në “teatër” të shëmtuar, shikoni se çfarë ndodh në Rumani (VIDEO)

Gjykimet arbitrare janë gjithmonë shënjestër e debateve, por në Rumani një ndeshje ka regjistruar një moment që nuk ka lidhje aspak me futbollin.Në sfidën e djeshme të kategorisë së dytë të Rumanisë Petrolul-Kraiova u akordua një nga penalltitë më skandaloze në historinë e futbollit. Në minutën e 83-të, sulmuesi i Petrolulit Valentin Balint fluturon krejtësisht pa shkak në zonën kundërshtare. Edhe pse meritonte të ndëshkohej për këtë simulim të turpshëm, gjyqtari i ndeshjes i ka habitur të gjithë me vendimin e tij duke akorduar penallti në favor të Petrolulit.

Një tjetër fakt interesant nga ky takim është se lojtarët e Kraiovës nuk protestojnë aspak ndaj këtij vendimi të paimagjinueshëm duke ngjallur dyshime serioze për trukim të takimit.Por, futbollisti i Petrolulit Stiv Belek vuri njëherë e mirë drejtësinë e takimit. Ai merr penalltinë dhe godet shtyllën. Sfida përfundoi me fitoren e Kraiovës, ndërsa në rrjetet sociale është rritur pakënaqësia dhe kundërshtimi ndaj mënyrës së gjykimit në Rumani.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top