fbpx
Connect with us

Shumica e tyre ranë për liri/ Gëzim në familjen e Jasharëve, Hamza Jashari feston datëlindjen: Na u mbush oborri me fëmijë!

Lajme

Shumica e tyre ranë për liri/ Gëzim në familjen e Jasharëve, Hamza Jashari feston datëlindjen: Na u mbush oborri me fëmijë!

Bekim Jashari ka zgjedhur fjalët më të mira për të uruar djalin e tij, Hamzen me rastin e ditëlindjes.

“Viti 2002, 4 vite pas rënies her oike të babës Shaban, babushit Hamëzes, balit Adem, familjes sime të shenjtë, grave, vajzave, djemve e fëmijëve, pas dhimbjeve të mëdha, vijnë në jetë, vajza ime Feridja dhe djali im i madh Hamëza i ri, që me mbushën zbrazëtinë që kisha brenda vetës, e që më dhanë në atë kohë fuqi për të vazhduar tutje.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do

Ishte ndjenjë e pa përshkueshme, emocione të mëdha kur shihja që vit pas viti familja jonë po ri-përtërihet, që përsëri po mbushej oborri plotë me fëmijë të lumtur, të gëzuar, e mbi të gjitha të lirë, kjo falë gja kut të derdhur të paraardhësve të tyre. “, ka shkruar mes tjerash ai.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

Te fundit

Facebook

Populare

To Top