fbpx
Connect with us

“Shitja e Ronaldos ishte çmenduri, drejtuesit e Real Madridit u treguan budallenj”

tjera

“Shitja e Ronaldos ishte çmenduri, drejtuesit e Real Madridit u treguan budallenj”

“Shitja e Ronaldos ishte çmenduri, drejtuesit e Real Madridit u treguan budallenj”

Vendimi i Real Madridit për ta lejuar Cristiano Ronaldon të largohet te Juventusi më2018 ishte çmenduri. Kështu shprehet ish-presidenti i “Los Blancos”, RamonCalderon, i cili mendon se gjigandët e La Liga-s po paguajnë çmimin e shitjes sëlojtarit më të mirë të historisë së klubit. Pas nëntë viteve thyerje të rekordeve në“Santiago Bernabeu”, pesë herë tuesi i “Topit të Artë” po luan në majë dherregullisht te Juventusi, pavarësisht se tashmë ka 35 vite mbi supe.

Ndërsa Ronaldo ka vazhduar të përparojë në tokën italiane, të bardhët janëpërpjekur të plotësojnë zbrazëtirën e konsiderueshme të largimit të tij. Para tëmëdha janë investuar për Eden Hazard, pasi Real Madridi kërkon të gjejë një“hajmali” tjetër sulmuese, por pak vlerë është gjetur. Calderon e ka të vështirë tëzbulojë pse “Los Blancos” ishin të përgatitur të bënin biznes me një rival europian siJuventusi dhe të largonin golashënuesin më të madh në historinë e shkëlqyer tëklubit:

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top