fbpx
Connect with us

SHBA apo Rusia, kush e ka ushtrinë më të fortë? Krahasimi i Forcave Ushtarake 2020 (VIDEO)

tjera

SHBA apo Rusia, kush e ka ushtrinë më të fortë? Krahasimi i Forcave Ushtarake 2020 (VIDEO)

Investime të shumta po vazhdojnë të bëjnë shtetet e fuqishme në ushtri.

Tashmë, disa prej tyre, po i matin forcat me artileri të rëndë.

Gjithmonë protagnistë në këtë drejtim janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ajo e Rusisë.

Përkundër kësaj, SHBA vazhdon të mos e lëshojë fronin nga pozita e parë në botë, duke mos pësuar rënie as në vitin 2020 si në aspektin politik, por edhe ushtarak.

“The Statistics”, ka publikuar një video në Facebook ku tregohet fuqia mes SHBA-ve dhe Rusisë.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top