fbpx
Connect with us

Seria A, ja si ndryshon renditja pas dënimit të Napoli-t

Sport

Seria A, ja si ndryshon renditja pas dënimit të Napoli-t

Seria A, ja si ndryshon renditja pas dënimit të Napoli-t

Gjykatësi Sportiv është shprehur më në fund në lidhje me ndeshjen JuventusNapoli, duke ndëshkuar klubin axurr me një humbje 3-0 në tavolinë dhe me një
pikë penalizim.Klubi i De Laurentiis do ta ankimojë vendimin, por renditja e Serisë A ndryshonndërkohë: bardhezinjtë shkojnë në 7 pikë, duke kapur Sassuolo-n dhe Inter-in,ndërsa Napoli zbret në 5 pikë, duke kaluar mbrapa Verona-s dhe Benevento-s.

Atalanta 9

Milan 9

Sassuolo 7

Inter 7

Juventus 7

Verona 6

Benevento 6

Napoli** 5

Lazio 4

Roma 4

Genoa* 3

Bologna 3

Fiorentina 3

Sampdoria 3

Spezia 3

Parma 3

Cagliari 1

Torino* 0

Udinese 0

Crotone 0

* Një ndeshje më ndeshje më pak

** Një pikë penalizim

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top