fbpx
Connect with us

Serb apo shqiptar? Gjimshiti zgjedh emrin e djalit, që solli në jetë me modelen serbe

Sport

Serb apo shqiptar? Gjimshiti zgjedh emrin e djalit, që solli në jetë me modelen serbe

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Serb apo shqiptar? Gjimshiti zgjedh emrin e djalit, që solli në jetë me modelen serbe.Berat Gjimshiti shkoi deri në çereknalet e Ligës së Kampionëve, sezonin e kaluar. E bëri këtë më larg se cilidoshqiptar tjetër në kompeticionin më të rëndësishëm të klubeve në kontinent. Megjithatë, për mbrojtësin tonëkuqezi, viti 2020 do të mbetet i shënuar edhe për diçka tjetër. Ai u bë baba për herë të parë. Partnerja ekahmotshme e tij, bukuroshja serbe, Alisa Menkovic, solli në jetë djalin e parë.

Çifti nuk ra në hall për t’ia vendosur emrin, duke zgjedhur të mos ndaleshin në dy vendet, nga kanë rrënjët etyre, Shqipëri dhe Serbi. Për të evituar çdolloj pakënaqësie, Berati dhe Alisa preferuan një emër anglez; si zgjidhjekompromisi. Bebja, që erdhi në jetë këtë shtator, do të quhet Lion (luan, në anglisht). Ne i urojmë jetë të gjatë etë lumtur djalit të Gjimshitit, u bëftë si babi dhe përfaqësoftë fanellën kuqezi!

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top