fbpx
Connect with us

Rudiger – Milan, ka lëvizje nga Italia

Sport

Rudiger – Milan, ka lëvizje nga Italia

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Antonio Rudiger duket se është gati të largohet nga Chelsea para se të mbyllet dritarja e transferimeve dhe ai është afruar nga AC Milan.Sipas Calciomercato, Milani po kërkon t’i japë trajnerit Stefano Pioli një mbrojtës të ri për të punuar para mbylljes së afatit të verës, përcjell ORAinfo.Lëndimi i kapitenit Alessio Romagnoli, ndalesa e Leo Duarte për shkak të pozitivitetit të Covid-19 dhe mungesës së gjatë të Mateo Musacchio kanë bërë që Milani të ketë vetëm Simon Kjaer dhe Matteo Gabbia si opsione në atë departament të fushës.

Prandaj, një nënshkrim i ri është i nevojshëm dhe ka shumë emra që Maldini dhe Massara po konsiderojnë, nga dyshja e Fiorentinës Nikola Milenkovic dhe German Pezzella te Matija Nastasic i Schalke 04 dhe Omar Alderete i Basel.Ditët e fundit, megjithatë, është folur gjithashtu për një kthim të mundshëm të Serie A për Antonio Rudiger, përcjell ORAinfo.

Mbrojtësi gjerman nuk duket se përshtatet me planet e menaxherit të Chelsea Frank Lampard dhe përfaqëson një mundësi për disa klube të larta evropiane përfshirë PSG.Për Milanin interesi është i konfirmuar dhe real, por vetëm në kushte të caktuara.Rossonerët janë të interesuar për një hua të mundshme me mundësi për të blerë ndërsa Marina Granovskaia – shefi i transferimeve të Chelsea – është gati të lejojë 27-vjeçarin të shkojë drejt Milanit për një shifër që është rreth 35-40 milionë euro.

Mbetet të shihet nëse Milan është i gatshëm të shpenzojë kaq para për yllin gjerman.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top