fbpx
Connect with us

Ronaldo fantastik, Juventus ndalet në Olimpico nga Roma

Sport

Ronaldo fantastik, Juventus ndalet në Olimpico nga Roma

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Ronaldo fantastik, Juventus ndalet në Olimpico nga Roma.Juventusi i Pirlos ndalet në javën e dytë të kampionatit, ku në “Olimpico” duhet një paraqitje super e Cristiano Ronaldo-s për të rrëmbyer 1 pikë ndaj Roma-s së Fonsecas, që e pa fitoren kur Rabiot doli me të kuq, por CR7 nuk fali me kokë.Debutim për mbrojtësin shqiptar Kumbulla sonte, edhe pse me 1 pikë. Protagonist në pjesën e parë sidomos Veretout, që arriti të shënonte dy gola, njërin me penallti dhe tjetrin me kundërsulm.

Juventusi gjeti barazimin e përkohshëm me penalltinë e fituar dhe realizuar nga Ronaldo. Por, në pjesën e dytë Rabiot bëri faullin që i kushtoi të verdhën e dytë dhe të kuq pra. Edhe pse me dhjetë, “Zonja” reagoi dhe gjeti golin me portugezin (goli i tretë në dy javët e para).Debutim edhe për Alvaro Morata me fanellën bardhezi këtë sezon. Në fund, 2-2 kënaq përgjysmë Roma-n, por shumë Juventusin, duke parë si rrodhi ndeshja.

REKORDI – Shifër e re për Cristiano Ronaldon. Portugezi i Juventusit, me dygolëshin e shënuar kundër Roma-s këtë mbrëmje, në fakt ka arritur 450 gola të shënuar në pesë kampionate të mëdha evropiane.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top