fbpx
Connect with us

“Ronaldo do ndihmë, Messi ia del vetë”, – trajneri legjendar skanon yjet e futbollit!

Sport

“Ronaldo do ndihmë, Messi ia del vetë”, – trajneri legjendar skanon yjet e futbollit!

“Ronaldo do ndihmë, Messi ia del vetë”, – trajneri legjendar skanon yjet e futbollit!

Trajneri Mircea Lucescu është në krye të ekipit të Dynamo Kiev. Ai do të luajë nëChampions kundër Juventusit dhe Barcelonës dhe përveç kënaqësisë në këto sda
nuk mund të mendojë për diçka më shumë. I pyetur në lidhje me Cristiano Ronaldodhe Lionel Messin, ai ka treguar të preferuarin e tij.“Jam përballur me ta shumë herë, por jo lojtarët e mi. Ata do të përballen me ta sëshpejti dhe duhet t’ua shpjegoj atyre si janë si lojtarë. Messi është një futbollist ishkurtër, i jashtëzakonshëm në hapësira të ngushta për shkak se ka një ‘start’ tëfuqishëm, ka shumë vetëbesim dhe driblon për shkak të këtyre cilësive.

“Ronaldo mund të punojë vetëm në zonën e penalltisë ose 20 metra larg zonës, porpërpiqet të shfrytëzojë avantazhet prej hapësirave që krijojnë lojtarët e tjerë dhe mëpas të godasë. Kjo është e gjitha: ata janë lojtarë të ndryshëm, por që të dy janëlojtarë shumë të fortë”, – tha Lucescu në një intervistë për FIFA.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top