fbpx
Connect with us

Romelu Lukaku thyen një tjetër rekord te Interi

Sport

Romelu Lukaku thyen një tjetër rekord te Interi

Romelu Lukaku thyen një tjetër rekord te Interi

Romelu Lukaku në ndeshjen kundër Borussia Monchengladbach theu një rekord të ri.Sulmuesi i madh belg ishte realizatorë i dy golave, duke ndihmuar Interin që të shmang humbjen ndaj skuadrës gjermane, me ndeshjen që në fund përfundoi 2:2.Me golat kundër Monchengladbach, Lukaku arriti të regjistrohet të paktën me një gol në nëntë ndeshjet e fundit evropiane për Interin. Kjo nuk është bërë kurrë më parë nga ndonjë lojtar i Interit.

Duke numëruar ndeshjet e sezonit të kaluar në Ligën e Evropës dhe Ligën e Kampionëve, Lukaku në këto nëntë ndeshje ka shënuar 11 gola.Vlen të ceket se Lukaku ka regjistruar start të mirë edhe në Serie A, duke shënuar katër gola për Interin në katër ndeshje.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top