fbpx
Connect with us

Revista Franceze nuk di të ndalet / Pasi fyen Allahun dhe Profetin Muhamed, ata tallen me Erdoganin dhe e tërheqin atë me një grua u

Lajme

Revista Franceze nuk di të ndalet / Pasi fyen Allahun dhe Profetin Muhamed, ata tallen me Erdoganin dhe e tërheqin atë me një grua u

Në kulmin e ten sione ve mes Parisit dhe Ankarasë, Charlie Hebdo revista e njohur satirike, sjell në kopertinën e saj një k arik aturë të pazakontë të presidentit të Turqisë.

Kjo karikaturë mund të rrisë akoma më shumë tensionet mes dy vendeve.
Franca dhe Turqia janë në kulmin e marrëdhënieve të tyre të këqija diplomatike, teksa replikat në distancë mes dy liderëve politikë vijojnë të prodhojnë tens ion.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

Te fundit

Facebook

Populare

To Top