fbpx
Connect with us

Refuzon rinovimin me bavarezët, Alaba “flirton” me Juventusin

Sport

Refuzon rinovimin me bavarezët, Alaba “flirton” me Juventusin

Refuzon rinovimin me bavarezët, Alaba “flirton” me Juventusin

David Alaba është një emër, që shpesh në të kaluarën është lidhur me klubetitaliane, por vlera e kartonit të tij dhe kërkesat e Bayernit në fakt e kanë bërë njëlojtar të paarritshëm. Sidoqoftë, gjërat mund të ndryshojnë në mënyrë dramatikebrenda pak muajsh, kur kontrata që e lidh mbrojtësin austriak me bavarezët do tëskadojë. Siç raportohet nga “Tuttosport”, negociatat midis palëve nuk po çojnë në“tym të bardhë” rinovimi, ndaj klube të tjera pritet të përtojnë nga situate. Mes tyreështë edhe Juventusi.

Në Torino e dinë se marrja e një lojtari si Alaba do të nënkuptonte injeksion tërëndësishëm cilësie dhe përvoje. Padyshim tërheq mundësia e marrjes së tij falas,
kur kostoja e kartonit do të ishte rreth 70 milionë euro në kushtenormale. Mundësia e blerjes së tij i intrigon shumë drejtuesit e Juventusit. Alabaështë në focus të klubeve më të mëdhenj europianë, por mund të zgjedhë Italinëpër shkak të lehtësimit të taksave.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top