fbpx
Connect with us

Refuzimi për t’iu bashkuar Milanit, Igli Tare tregon për herë të parë çka ndodhi!

Sport

Refuzimi për t’iu bashkuar Milanit, Igli Tare tregon për herë të parë çka ndodhi!

Refuzimi për t’iu bashkuar Milanit, Igli Tare tregon për herë të parë çka ndodhi!

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare ka zbuluar se ai mori vendimin e vështirë për të refuzuar një lëvizje në AC Milan.Kohët e fundit u raportua nga Calciomercato se Milani bëri një përpjekje serioze për të joshur bosin e Lazios Simone Inzaghi dhe drejtorin Igli Tare për tu transferuar në San Siro, përcjell ORAinfo.Rossonerët donin t’i besonin projektin teknik Tare me Simone në stol, një hipotezë që nuk u kthye në negociata ndërsa Tare mori vendimin për të qëndruar në kryeqytet.

Shqiptari tani ka zbuluar pse vendosi të qëndrojë në Lazio.“Fëmijëria ime është e lidhur me AC Milanin e Hollandez të Sacchi. Unë isha një tifoz kur isha i ri, luajta ndeshjen time të parë në Serie A kundër Milanit”, ka thënë fillimisht ai.“Oferta e Milanit erdhi dy sezone më parë nga Maldini, por marrëdhënia ime me Lazion është e jashtëzakonshme, unë kam qenë në Romë për shumë vite. Ishte një marrëdhënie e lindur papritur, si një dashuri që të mbingarkon. Megjithatë ishte e vështirë për mua të refuzoja Milanin”, ka thënë Tare

Në fund, Milani i besoi Leonardos rolin e drejtorit sportiv në sezonin 2018-19 por ai u largua, dhe Ricky Massara u punësua pasi kishte punuar më parë në Roma.Nuk është hera e parë këtë vit që Tare diskuton të ketë një ofertë nga Milani, por në fund të fundit besnikëria e tij ndaj Lazios duket se ka qenë e madhe.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top