fbpx
Connect with us

Reali “piketon” yllin e Dortmund, nuk është Haaland

Sport

Reali “piketon” yllin e Dortmund, nuk është Haaland

Reali “piketon” yllin e Dortmund, nuk është Haaland

Real Madridi duket se ka një politikë të qartë për të ardhmen. Presidenti, Perez që do të afrojë lojtarë të talentuar që pritet të bëhen “yje” të futbollit botëror. Një i tillë konsiderohet për emisarët e klubit spanjoll edhe Giovanni Reyna, 17-vjeçari që po shkëlqen me Dortmund sa here që i jepet Shansi në fushë.

Talenti amerikan zbarkoi si i panjohur një vit më parë dhe ka kontratë deri në qershorin e ardhshëm ndaj për Real Madrid është një mundësi e mirë për të tentuar blerjen e tij. Reyna mund të mbulojë të gjitha pozicionet në repartin ofensiv dhe shihet si një nga lojtarët më të talentuar të futbollit amerikan.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top