fbpx
Connect with us

Real Madrid vendos rekordin e çuditshëm, nuk ndodhte prej 40 vitesh

Sport

Real Madrid vendos rekordin e çuditshëm, nuk ndodhte prej 40 vitesh

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Real Madrid vendos rekordin e çuditshëm, nuk ndodhte prej 40 vitesh.Një gjë e rrallë, por jo unike.Real Madrid që nuk bën blerje në merkaton e verës është një lajm i bujshëm.Bëhet fjalë për një rast me të vërtetë special që nuk ndodhte prej plot 40 vitesh.Siç ka shkruar Evening Standard, në fakt, përveç tre lojtarëve të përmendur mësipër që janë kthyer nga huazimet dhe që tani janë pjesë e skuadrës së parë teReal-it për sezonin 2020/21, klubi i Florentino Perez nuk ka bërë asnjë blerje.

Kjo ka ndodhur për shkak të krizës ekonomike të krijuar nga coronavirus, që kadetyruar madrilenët të konrmojnë skuadrën e sezonit të kaluar.Nuk ndodhte nga 1980-ta që Real Madrid të mos bënte merkato. Edhe në atë rastjanë marrë tre lojtarë të ekipit të moshave në ekipin e parë.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top