fbpx
Connect with us

Real Madrid dhe Cadiz Drejtpërdrejtë LIVE

Sport

Real Madrid dhe Cadiz Drejtpërdrejtë LIVE

Real Madrid dhe Cadiz Drejtpërdrejtë LIVE MOS HARONI LINKAT PËR TË NDJEK NDESHJEN I KENI NË FUND TË TEKSTIT

Real Madrid do të kërkojë të bëjë katër fitore radhazi në La Liga kur të rinisë fushatën e tyre 2020-21 në shtëpi me Cadiz të sapo promovuar të Shtunën në mbrëmje.Los Blancos aktualisht kryeson tabelën me 10 pikë nga katër ndeshjet e tyre të para të sezonit, ndërsa Cadiz zë pozitën e nëntë me shtatë pikë nga pesë paraqitjet e tyre këtë sezon.Paraqitja e ndeshjesSergio Ramos i Real Madrid feston duke shënuar kundër Real Betis në La Liga më 26 Shtator, 2020

Madrid hapi sezonin e tyre në La Liga me një barazim pa gola në Real Sociedad më 20 shtator, por ka vendosur tri fitore në bord që prej kësaj, duke kapërcyer Real Betis, Real Valladolid dhe Levante.Jo shumë mund të lexohet në tryezën e kampionatit në këtë fazë të sezonit, por Los Blancos janë duke udhëhequr nga e para dhe do të dëshirojnë shanset e tyre për të vendosur tre pikë të tjera në bord këtë fundjavë.Isshtë një javë e madhe për ekipin e Zinedine Zidane duke marrë parasysh që ata do të hapin sfidën e tyre të Ligës së Kampionëve 2020-21 në shtëpi me veshjen ukrainase Shakhtar Donetsk të Mërkurën përpara çështjes së vogël të një udhëtimi në Barcelona për Klasikon e parë të sezonit fundjavën e ardhshme.

Ndikimi financiar i shpërthimit të koronavirusit do të thoshte se ishte një verë shumë e qetë për klubin dhe ka shumë presion mbi të tjerët si Karim Benzema dhe Sergio Ramos për të udhëhequr ekipin edhe një herë.Madridi në të vërtetë nuk është përballur me Cadiz që nga sezoni 2005-06 në La Liga, dhe gjigantët kryeqytetas fituan të dy ndeshjet gjatë asaj fushate të veçantë, duke përfshirë një sukses 3-1 në tokën vendaseAlvaro Negredo në foto për Middlesbrough në prill 2017Cadiz përfundoi i dyti në Segunda Divizionin e sezonit të kaluar për të siguruar një rikthim në këtë nivel të futbollit për herë të parë që nga rënia në 2006.

Një dritare e zënë verore pa Alvaro Gimenez, Choco Lozano dhe Ivan Alejo të mbërrinin, ndërsa sulmuesi me përvojë Alvaro Negredo gjithashtu u bashkua me klubin e sapo-promovuar në një transferim falas.Cadiz hapi fushatën e tyre në La Liga me një humbje 2-0 ndaj Osasuna më 12 shtator para se të regjistrojë një fitore 2-0 jashtë Huesca më 20 shtator për të siguruar një tre pikë të rëndësishme.Humbja e dytë e ekipit në kampionatin e ligës arriti në Sevilla në shtëpi një javë më vonë, por ata regjistruan një fitore mbresëlënëse 1-0 në Athletic Bilbao në fillim të muajit para se të merrnin një pikë kundër Granada para pushimit ndërkombëtar për të kaluar në shtatë pikë, duke i lënë ata të nëntët në divizion.

Forma e Real Madridit në La Liga: DWWW

Forma e Cadiz La Liga: LWLWD

Lajmet e EkipitVinicius Junior i Real Madrid feston duke shënuar kundër Levante më 4 tetor 2020Madrid do të jetë pa të dy Dani Carvajal dhe Alvaro Odriozola përmes lëndimit këtë fundjavë, që do të thotë se Nacho duhet përsëri të marrë përsipër në mbrojtësin e djathtë.Eden Hazard është gjithashtu ende i padisponueshëm për shkak të një problemi muskulor, me ndeshjen ndërkombëtare të Belgjikës që të jetë në dispozicion për El Clasico në Camp Nou fundjavën e ardhshme.

Eder Militao dhe Mariano Diaz gjithashtu nuk kanë gjasa të jenë në dispozicion, ndërsa Zidane do të duhet të marrë një vendim për lojtarët që kthehen nga detyra ndërkombëtare.Luka Modric mund të pushojë, pasi ka luajtur shumë futboll për Kroacinë gjatë pushimit ndërkombëtar, që do të thotë se Isco mund të fitojë një vend në mesfushë së bashku me Toni Kroos dhe Casemiro.Marco Asensio është gjithashtu në gjendje të paraqitet në të tretën e fundit të fushës, me Vinicius Junior potencialisht duke i dhënë dremitjen në anën tjetër të Benzema. Thibaut Courtois, ndërkohë, duhet të jetë në gjendje të mirë pavarësisht se u detyrua të tërhiqej nga skuadra e Belgjikës përpara ndeshjes së Ligës së Kombeve të UEFA-s me Anglinë.

Sa për Cadiz, Luismi Quezada dhe Iza nuk janë të disponueshëm si lëndim, por Negredo dhe Carlos Akapo shërbyen pezullime me një ndeshje kundër Granada dhe tani janë në dispozicion për këtë ndeshje.Nuk pritet të ketë shumë surpriza për vizitorët këtë fundjavë, me Jorge Pombo dhe Salvador Sanchez të ngjarë të mbështesin Negredo në pozicionet përpara.Formacioni i mundshëm startues i Real Madrid:Courtois; Nacho, Varane, Ramos, Marcelo; Kroos, Casemiro, Isco; Vinicius, Benzema, Asensio
Formacioni i mundshëm startues i Cadiz:Ledesma; Akapo, Mauro, Cala, Espino; Mari, Jonsson; Sanchez, Fernandez, Pombo; Negredo

LINK 1

LINK 2

LINK 3

LINK 4

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top