fbpx
Connect with us

Reagon edhe Milot Rashica, sulmuesi tregon arsyen e mungesës kundër Maqedonisë

Sport

Reagon edhe Milot Rashica, sulmuesi tregon arsyen e mungesës kundër Maqedonisë

Reagon edhe Milot Rashica, sulmuesi tregon arsyen e mungesës kundër Maqedonisë

Pas Amir Rrahmani dhe Vedat Muriqit, ka reaguar edhe Milot Rashica në lidhje me kritikat e tifozëve për mos prezencën e tyre në ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut, të cilën “Dardanët” e humbën me rezultatin 2-1.Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Rashica ka sqaruar mungesën, duke shkruar REAGIMI I RASHICËS:

“Të gjithë e kemi ditur rëndësinë e ndeshjes kundër Maqedonisë së Veriut dhe dëshira ka qenë shumë e madhe që të jem bashkë me grupin se dhe për mua personalisht do të ishte ndeshja më e rëndësishme deri tani ne jetën time, por që nga ndeshja “Moldavi-Kosovë” ku kam pësuar lëndim ne gju, nuk kam stërvitur as edhe nje herë te vetme bashkë me ekipin (Afer 5 javë) dhe kam munguar ne 4 ndeshjet e para zyrtare te sezonit te ri. Dhe përveç dhimbjes ne gju kam qenë dhe jam larg me përgatitje fizike për ç’ka edhe nuk kisha mundur ta jap kontributin tim ne at ndeshje. Ndjeva obligim që ta bëjë ketë sqarim pasi pash reagimin e njerëzve”, shkruan Rashica.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top