fbpx
Connect with us

Rastet me Covid-19 u rritën shumë, ky vend në Europë futet sërish në karantinë/ Ja çfarë paralajmërohet

tjera

Rastet me Covid-19 u rritën shumë, ky vend në Europë futet sërish në karantinë/ Ja çfarë paralajmërohet

Nga e Hëna, Belgjjika mbyll të gjitha kafenetë dhe restorantet për katër javët e ardhshme si dhe vendosë orë poli core.

Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo, ka bërë të ditura këto masa, pas takimit me ekipin për kriza të Qeverisë belge, duke paralajmëruar se sëmundja COVID-19 është duke u rritur në mënyrë “eksponenciale”.

Me më shumë se 10,300 viktima Belgjika është një prej vendeve të prekura nga ky virus në Evropë. Brukselit ka urdhëruar baret dhe kafenetë të mbyllen që javën e kaluar, mirëpo njoftimi i së premtes zgjeron masën në gjithë vendin. Ndërkohë që kryeministri ka theksuar sërish që puna nga shtëpitë duhet të bëhet norma e re, teatrot dhe kinematë janë të lejuara të qëndrojnë të hapura, duke respektuar distancën fizike.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top