fbpx
Connect with us

Psikologia: Personi që dërgon “haha” në mesazhe ka frikë, nuk është guximtar

tjera

Psikologia: Personi që dërgon “haha” në mesazhe ka frikë, nuk është guximtar

Në emisionin Rudina në Tv Klan është trajtuar një temë shumë interesante që lidhet me të gjithë ne.

Do flasim për mesazhet dhe mënyrat e dërgimit të tyre.

Nuk ka rregulla të shkruara se si duhet të dërgojmë një mesazh, por ka mënyra të ndryshme se si i shkruajmë dhe pikërisht ato mesazhe tregojnë shumë për ne se çfarë lloj karakteri jemi.

Psikologia ka treguar se njerëzit që shkruajnë shpesh “haha” në mesazhe janë frikacakë dhe jo të guximshëm.

“Haha” apo “Lol” tregojnë se kemi një person që nuk mban një qëndrim, ka frikë ose nuk guxon, kështu që për mos ta prishur me tjetrin i shkruan një “hahahaha” në fund dhe është në rregull.

Kurse njerëzit që shkruajnë mesazhe njëri pas tjetrit, janë kërkues, dinë se çfarë duan, e kanë kontrollin, por nga ana tjetër, njerëzit i shohin si të paduruar dhe shqetësues me këto mesazhe të njëpasnjëshme por nuk është ashtu, këta janë njerëz të cilët duan dhe kërkojnë me këmbngulje një përgjigje. Janë këmbëngulës dhe guximtarë”, është shprehur psikologia.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top