fbpx
Connect with us

Pse Cavani refuzoi Juventusin për Manchester United!

Sport

Pse Cavani refuzoi Juventusin për Manchester United!

Pse Cavani refuzoi Juventusin për Manchester United!

Edinson Cavani kishte zhvilluar bisedime me Juventusin para se të vendoste për tu transferuar tek Manchester United.Cavani ishte një futbollist i lirë pas largimit nga PSG, ku fitoi 6 tituj të Ligue 1 dhe shënoi 200 gola në 301 ndeshje.ESPN raporton se Juventusi i ofroi një kontratë 2 vjeçare uruguajanit me një pagë vjetore prej 8 milionë eurosh.

Mirëpo ai në fund zgjodhi skuadrën e Manchester United për shkak të popullaritetit që gëzon në të gjithë botën dhe nënshkroi një kontratë 1 vjeçare.Në Old Trafford ai besohet se do të përfitojë rreth 12 milionë euro në sezon

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top