fbpx
Connect with us

Pirro Dhima shfryn ndaj gazetares së njohur: Jam grek, jo me origjinë shqiptare…

Sport

Pirro Dhima shfryn ndaj gazetares së njohur: Jam grek, jo me origjinë shqiptare…

Pirro Dhima shfryn ndaj gazetares së njohur: Jam grek, jo me origjinë shqiptare…

Pirro Dhima është bërë personazh i ditës në Greqi, për një debat që ka pasur menjë gazetare të njohur helene. Ish-kampioni i madh në peshëngritje i është
përgjigjur kështu Elena Akrita, për ato që shkroi në artikullin e saj të fundit mbiqëndrimin e tij ndaj Chrysi Avgi, kur ajo ishte deputete e PASOK: “Unë jam një grek
i lindur në Shqipëri”!Në një artikull të gazetës “TA NEA”, Elena Akrita iu referua me një gjendjeshpirtërore pozitive një incidenti që kishte ndodhur midis Pirro Dhimës (PyrrosDimas) dhe deputetëve të “Agimit të Artë”, gati 5.5 vite më parë.

Ajo shkroikonkretisht: “Vlersime nderi për Pyrros Dimas. Në vitin 2014, kur deputeti NikosMichos ngrihet për të goditur me shuplakë Petros Tatsopulos, Dimas, asokohe një
deputet i PASOK-ut, nxiton dhe ia bllokon rrugën, duke i thënë që të mos guxojë tëbëjë një hap të vetëm. Kampioni ynë me origjinë shqiptare ka rëndësi meqëndrimin e tij. Ai i jep një mësim demokracie të gjithë parlamentit grek”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top