fbpx
Connect with us

“Pirlo mund të bëhet si Guardiola dhe Zidane, mbetet krijues”

Sport

“Pirlo mund të bëhet si Guardiola dhe Zidane, mbetet krijues”

“Pirlo mund të bëhet si Guardiola dhe Zidane, mbetet krijues”

Një karrierë shumë e gjatë që e ka parë atë protagonist edhe në Itali: mes shumëkampionëve të stërvitur, spikat edhe Andrea Pirlo, të cilin së shpejti do ta gjejë
përballë si trajner.Lucescu, i intervistuar nga Tuttosport, shpjegoi se cilat, sipas tij, do të jenëprerogativat e futbollit të Pirlos:Cilësi stërvitore që Lucescu gjithmonë i shihte te Pirlo, edhe kur e udhëhoqi atë nëkohën e Brescia-s, gati 25 vjet më parë:

“Kam qenë gjithmonë i bindur se ai do të bëhej një trajner, pak si Simeone që unëkam trajnuar te Pisa. Ata kanë karaktere ndryshe, por Andrea gjithashtu ka një
personalitet të shkëlqyeshëm. Dhe pastaj në fushë ai ndërthuri dëshirën për tëtuar dhe një epërsi në një nivel futbolli: kur ke këto cilësi është normale të bëhesh
trajner. po të kishte qenë këtë vit do të ishte edhe vitin tjetër “.Më në fund, Lucescu e lë veten të shkojë në një krahasim me të vërtetë luksoz përPirlo: “Ai mund të bëhet si Guardiola dhe Zidane dhe unë e uroj kështu. Ai ishte njëkampion dhe mund të kthehej në një trajner të shkëlqyeshëm”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top