fbpx
Connect with us

Pirlo flet para Barcelonës: Ja shanset e Ronaldos dhe Bonuccit për nesër

Sport

Pirlo flet para Barcelonës: Ja shanset e Ronaldos dhe Bonuccit për nesër

Pirlo flet para Barcelonës: Ja shanset e Ronaldos dhe Bonuccit për nesër

“Ne po presim rezultatin e tamponit të Cristiano Ronaldos. Në mbrëmje do të kemirezultatin përfundimtar”. Këto janë fjalët e Andrea Pirlos në konferencën për shtyp,në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve midis Juventusit dhe Barcelonës.Trajneri bardhezi shtoi: “Chiellini, patjetër jashtë. Bonucci? Do ta vlerësojmë nesër në
mëngjes, edhe pse nuk është në gjendjen e tij më të mirë. Ne nuk kemi akomakonrmim mjeku për De Ligt, që të luajë. Dybala ndihet pak i lodhur, por është
normale dy ditë pas ndeshjes. Ai do të ketë mundësinë të rikuperohet dhe të luajë. Kanjë rol disi të veçantë, tashmë e ka kryer atë ndaj Verona, ose në të kaluarën.

“Formacioni? Nesër në mëngjes do të llogarisim se kush do të jetë startues.Katalanasit janë të fortë, kanë kampionë të shkëlqyeshëm. Na duhet një lojë e
shkëlqyer, pa mbrojtësit tanë kryesorë, por do t’iu kërkojmë atyre që do të luajnë tësakrikojnë, të japin maksimumin e aftësive. Morata dhe Dybala, kundër Verona? Ataluajtën një ndeshje të pozitive, duke u kombinuar mirë. U përpoqën shumë, sa keq qënuk e gjetën golin, por ne jemi të kënaqur.Ronaldo? E përsëris, po presim rezultatin e tamponit. Nëse është negativ, do tëshohim se çfarë mund të bëjmë. Së pari, le ta kemi atë në dispozicion, pastajvendosim.

Tani për tani, gjithçka është në det të hapur. Nuk është e lehtë të luash tëgjithë ndeshjen pas 14 ditësh pasivitet. Nevojitet ta vlerësojmë gjendjen e tij”

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top