fbpx
Connect with us

Përjashtimi i Ozil, menaxheri ia plas të vërtetat në sy Arteta-s

Sport

Përjashtimi i Ozil, menaxheri ia plas të vërtetat në sy Arteta-s

Përjashtimi i Ozil, menaxheri ia plas të vërtetat në sy Arteta-s

Agjenti i Mesut Ozil ka kritikuar Arsenalin për trajtimin e klientit të tij. Erkut Sogutbën thirrje për një “shpjegim të ndershëm” nga klubi londinez, se pse tuesi iKupës
së Botës mne Gjermaninë është dëbuar nga skuadra. Mikel Arteta e la jashtë listësprej 25 lojtarëve për “Europa League” dhe Premier League mesfushorin me origjinëturke. Ozil ka kontratë deri në verën e vitit 2021, por shumë kanë sugjeruar se ai nukdo të shihet më duke luajtur në “Emirates Stadium”.

Sogut nuk po përjashton asgjë në këtë fazë, me një kthesë të papritur ende tëmundshme, por pranon që një mesfushor 32-vjeçar nuk mund të trajtohet kështu.
Për ESPN, agjenti nënvizoi: “Tifozët e Arsenalit meritojnë një shpjegim të sinqertë, jofjalët e Arteta duke thënë: Unë dështova me Ozil. Ju nuk e dështuat me Ozil, por nukarritët të ishit të drejtë, të ndershëm dhe transparent. Nuk e trajtuat dikë me respekt,që është nën kontratë dhe ka treguar besnikëri gjatë gjithë kohës.

Të gjithë thonë se ai po stërvitet mirë. Per Mertesacker e tha këtë publikisht. Unë folame të paktën pesë shokë të ekipit, të cilët thonë se Mesut po stërvitet shkëlqyeshëm.Ata thonë se Ozil është një nga lojtarët e tyre më të mirë, nuk mund ta kuptojnë pse është lënë jashtë skuadrës. Pra, nuk lë gjë mangut në stërvitje, nëse nuk e aktivizonnë fushë. Atëherë, cilat janë arsyet futbollistike të përjashtyimit? Nëse isni, duhet tëthoni të vërtetën që tifozët e Arsenalit meritojnë, përndryshe mos folni fare.

Arteta nuk luajti fare në dy vitet e fundit tek Arsenali, por klubi përsëri e regjistroi,sepse ishte nën kontratë. Ish-trajneri Arsene Wenger e hodhi në fushë dy minutat e
fundit të ndeshjes së tij të fundit, vetëm për t’i dhënë një moment të bukur, edhe psenuk ishte i aftë për muaj. Shikoni se si Arteta u trajtua në dy vitet e fundit dhe si potrajtohet Mesut në vitin e tij të fundit të kontratës”

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top