fbpx
Connect with us

Pas 5 transfertave, ky do të jetë formacioni i frikshëm i Juventusit (FOTO LAJM)

Sport

Pas 5 transfertave, ky do të jetë formacioni i frikshëm i Juventusit (FOTO LAJM)

Juventus ishte njëra nga skuadrat më aktive në merkaton e verrës duke siguruar disa goditje të mëdha.

Bardhezinjtë transferuan Arthur Melon nga Barcelona, Dejan Kulusevskin nga Parma, McKennie nga Schalke, Alvaro Moratan nga Atletico Madrid dhe transferimin më të madh për këtë vit, Federico Chiesan nga Fiorentina.
Juventus huazoi Chiesan me të drjtë blerjeje pas dy viteve. Në vitin e parë “Biankonerët” do të paguajnë 3 milionë euro, në të dytin 7 milionë euro dhe për blerjen e tij do të paguajnë 40 milionë euro. Transferimi mund të kap vlerën totale prej 60 milionë eurove duke përfshirë edhe bonuset.
Pirlo ka në dispozicion lojtarë të shkëlqyeshëm dhe nuk ka dyshim se Biankonerët kanë një skuadër të frikshme këtë sezon. Objektivi kryesor i Juventusit mbetet Liga e Kampionëve dhe me këtë skuadër nuk ka dyshim se Biankonerët janë favorit për ta fituar Championsin.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top