fbpx
Connect with us

Paraitici-Juventus, merret vendimi final mbi të ardhmen e drejtorit sportiv!

Sport

Paraitici-Juventus, merret vendimi final mbi të ardhmen e drejtorit sportiv!

Paraitici-Juventus, merret vendimi final mbi të ardhmen e drejtorit sportiv!

Asnjë revolucion stili “Marotta” te Juventusi! Është i bindur “Tuttosport”, duke undalur sidomos te e ardhmja e Fabio Paratici, drejtorit sportiv.Nesër, shpjegon Tuttosport, do të zhvillohet mbledhja e aksionerëve të Juventusit, ecila nuk do të organizohet në Allianz Stadium, por në Continassa.Në rendin e ditës është miratimi i projektit të buxhetit të mbyllur në 30 qershor menjë humbje prej rreth 90 milion euro, por edhe çështje të tjera të diktuara ngangjarjet aktuale.

Do të jetë një “jo-temë” për Tuttosport e ardhmja e Paraticit. Në kuptimin qëpavarësisht thashethemeve të shumta për lamtumirën e mundshme të drejtuesit tëzonës teknike, kjo nuk është një mundësi e menduar nga Juventusi.Njeriu i merkatos së Juventusit do të mbetet në klub pasi në të dy anët ka kënaqësidhe dëshirë për të vazhduar martesën.Aq sa vetë Paratici tashmë po planikon tregun e janarit dhe dikton udhëzimet përverën e ardhshme. Atëherë do të shtrohet çështja e rinovimit të mundshëm përtejvitit 2021: tema është e nxehtë dhe palët tashmë asin për këtë (vetë Paraticidëshiron të qëndrojë dhe për këtë arsye ai refuzoi Manchester United), edhe pse për nënshkrimin e mundshëm do të duhet të presë edhe pak.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top