fbpx
Connect with us

Ouuu Rita nga Tirana….Ja pse disa femrave u dhemb va.gin.a

Lajme

Ouuu Rita nga Tirana….Ja pse disa femrave u dhemb va.gin.a

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Infeksione fungale

Megjithëse këto infeksione nuk ju shkaktojnë dhimbje, këto megjithatë ju bëjnë vaginën të thatë gjë që mund të ndjejnë pacientë të ndryshëm dhimbje, thekson Minkin. Shanset janë të mëdha që njëherë gjatë jetës të merrni këtë lloj infeksioni.

Thatësi vag inale

Ju mendoni se ky mund të jetë problem vetëm tek femrat në menopauzë, por jeni shumë gabim. Pilulat kontraceptive për kontroll të lindjes mund të ndikojnë që të keni thatësi vaginale, gjë që mund të bëjë seksin shumë të dhimbshëm dhe të parehatshëm, si rezultat i thatësisë. Estrogjeni është një hidratues, dhe në mungesë të saj ju mund të ndjeni dhimbje pa hidratim.

Pe ni si i tij

Gjithashtu të keni kujdes edhe ndaj partnerit tuaj. Duhet të dalloni a keni dhimbje vaginale apo gjatë penetrimit brenda jush? Është paksa e vështirë për t’u dalluar kjo.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

To Top