fbpx
Connect with us

Nuk përfundojnë lajmet e këqija për Interin, kjo do të jetë mungesa e madhe për dy ndeshjet e radhës

Sport

Nuk përfundojnë lajmet e këqija për Interin, kjo do të jetë mungesa e madhe për dy ndeshjet e radhës

Nuk përfundojnë lajmet e këqija për Interin, kjo do të jetë mungesa e madhe për dy ndeshjet e radhës

Il Corriere dello Sport pretendon se Interi duhet të përballet pa Alexis Sanchez kundër Genoa dhe Shakhtar Donetsk, pasi kiliani lufton me një dëmtim në kofshë.Sanchez u zëvendësua nga Lautaro Martinez gjatë barazimit 2-2 me Borussia Mönchengladbach të Mërkurën dhe do të mbetet jashtë kur Nerazzurri të udhëtojë në Liguria këtë fundjavë, përcjell GazetaBlic.Achraf Hakimi ka rezultuar pozitiv për koronavirus dhe nuk do të jetë në dispozicion për Antonio Conte, i cili duhej të përjashtonte Stefano Sensi nga skuadra e ditës së ndeshjes kundër gjermanëve.

Il Corriere dello Sport zbulon se Sanchez ka një problem me aduktorin e djathtë dhe pësoi dëmtimin në ndeshjen e tij të parë që kur u kthye nga detyra ndërkombëtare në Amerikën e Jugut me lodhje të muskujve.Gazeta thekson se sulmuesi mund të humbasë ndeshjen kundër Genoa në Serie A dhe takimin me Shakhtar Donetsk në Ligën e Kampionëve javën e ardhshme.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top