fbpx
Connect with us

Nëse hidhni helpi hudhre te uji që pini, do shëroheni nga kjo sëmundje që ta nxin jetën/ Ja sa herë duhet ta pini

Shëndetësi

Nëse hidhni helpi hudhre te uji që pini, do shëroheni nga kjo sëmundje që ta nxin jetën/ Ja sa herë duhet ta pini

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Studimet laboratorike kan treguar se hudhra e papjekur vr. et bak. teret, ul lipidet e gja. kut dhe potencialisht ul presionin e gja. kut.

Kura me 12 Thelpinj Hudhra për Largimin e Peshës së Tepërt – AgroWeb

Disa studime kanë treguar gjithashtu se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar për të ngadalësuar rritjen e tum. orit.
Për 7 ditë, pini ujë me hudhër, këtë bëjeni një herë në muaj. Do të ngeleni pa fjalë me rezultatin.

Kur është koha e duhur për të pirë ujë me hudhër të bardhë?
-Kur trupi duhet të pastrohet nga toksina
-Në shenjat e para të një ohjeje
Përbërësit: 8 thelpinj hudhër dhe një litër ujë.

Përgatitja:
Qëro hudhrat dhe përgjysmoni çdo thelb. Shpëlajeni thelbin e hudhrës në ujë, pastaj vendoseni në një kavanoz. Derdhni një litër ujë dhe mbyllni kavanozin. Lëreni në frigorifer për një orë para përdorimit.

Si ta përdorni:
Përzieni 1/4 filxhan ujë me hudhër në 1 gotë ujë të thjeshtë.
Dita 1: Pini çdo orë e gjysmë gjatë kësaj dite.
Dita 2: Pini ujë të hudhrës çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë.
Në ditët në vijim, pini ujë me hudhër disa herë në ditë.

Continue Reading
You may also like...

More in Shëndetësi

Te fundit

Facebook

Populare

To Top