fbpx
Connect with us

“Nejmar është një palaço”, futbollisti i Perusë ngre akuza të forta: E hapën VAR-in menjëherë se ishte Brazili

tjera

“Nejmar është një palaço”, futbollisti i Perusë ngre akuza të forta: E hapën VAR-in menjëherë se ishte Brazili

Brazili ka fituar me shifrat 4-2 Perunë të mërkurën dhe protagonist kryesor gjatë takimit ishte pikërisht Nejmar. Ylli brazilian tundi 2 herë rrjetën nga pika e bardhë e 11 metave, duke thyer edhe rekordin e golave të fenomenit Ronaldo me Kombëtaren e tij. Por të jesh një ndër më të mirët jo me doemos gëzon edhe respektin e kundërshtarit.

Futbollistu peruan, Zambrano, ka shpërthyer kudnër Nejmar, duke e quajtur atë një palaço, për faktin se kërkon të fitojë edhe faullin më të vogël. Zambrano shprehu rezerva për arbitrimin, duke i akuzuar se shkuan të hapin VAR-in vetëm se përballë ishte Brazili dhe se u akorduan 2 penallti të paqena.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

To Top